Vaizdo stebėjimo sistemos viešajame transporte


VIVOTEK siūlo vaizdo stebėjimo sprendimus viešajam transportui ir jo aplinkai

Transportas vienas svarbiausių miestų varomųjų variklių: transpotas padeda mums nusigauti iš vienos miesto vietos į kitą, bet pagrindinė transporto svarba apima ne tik mūsų individualų gyvenimą, transportas padeda vystyti miesto ekonomiką, iš esmės reguliuoją patį miesto ritmą.  Po 9/11 terroristų atakų visame pasaulyje žmonės pradėjo reikalauti didesnio saugumo transporto priemonėse. Viena iš patikimiausių saugumo priemonių transporto priemonėse ir gera vaizdo stebėjimo sistema, kuri užtikrina saugumo jausmą keleiviams.

Platus sprendimų spektras

Transporto sismeose yra begalė įvairių aplinkos faktorių, kurie nėra itin palankūs vaizdo stebėjimui: vidaus ir lauko sąlygos, atviros didelės tiek siauros mažos aplinkos, aplinkos su silpnu apšvietimu arba pernelyg šviesios ar kontrastingos aplinkos, diena arba naktis. Šiems aplinkos faktoriams pažaboti, VIVOTEK pagamino nemažai aukštos raiškos cilindrinių, kupolinių, žuvies akis tipo (fisheye), ar standartinio (box) tipo IP kamerų ir keletą unikalių specifikacijų modelius, kad pritaikytume vaizdo stebėjimą prie aplinkos.

Taip pat, VIVOTEK sukūrė vaizdo analitikos seriją, kuri palaiko pažangias vaizdo analizavimo funkcijas pritaikytas transporto reikmėms, pavyzdžiui žmonių skaičiuoklė, linijos kirtimas ar lauko detekcija. Aukštos raiškos IP kameros užtikrins pakankamą detalių lygį, kad atitiktų net ir reikliausią poreikį, pavyzdžiui: užfiksuoti veidą arba transporto priemonės numerius.

Pramoninių standartų palaikymas

  • EN50155 (standartas elektroninei įrangai naudojamai ant riedmenų)
  • IK10 (standartas elektroninei įrangai, nuo mechaninių smūgių)
  • M12 (jungčių patvarumo standartas)

Transporto vaizdo stebėjimo sistemos turi būti aprūpinti geriausiais pramoniniais standartais, kad užtikrintų kokybišką nuolatinį stebėjimą transporto priemonėse ir transporto aplinkoje. VIVOTEK užtikrina šiuos standartus, kurie garantuoja apsaugą nuo smūgių, transporto vibracijos ir kitų. 

EN50155 vienas iš pavyzdinių standartų, kurį turi VIVOTEK produktai, šiuo standartu aprūpinti produktai gali būti montuojami ant riedančių objektų, tokių kaip traukiniai, tramvajai, autobusai ir panašiai. EN50155 standartas nustato daug įvairių kriterijų, kuriuos turi atitikti IP kameros: atsparumą drėgmei, maksimalią ir minimalią veikimo temperatūrą, atsparumą elektromagnetinių laukų poveikiui ir kitus reikalavimus. Dar vieną standartą, kurį palaiko VIVOTEK IP kameros yra M12 interneto jungčių specifikaciją, kuri garantuoja, kad tinklo jungtys atlaikys nepalankias aplinkos sąlygas. IP66 standartas garantuoja, kad vidinės VIVOTEK kamerų dalys bus apsaugotos nuo kietųjų dalelių ar vandens dalelių, net per didžiausius lietus ar vėjus. IK10 standartas garantuoja, kad kameros korpusas atlaikys didžiulius išorės mechaninius smūgius, kurie gan dažnai pasitaiko transporto aplinkoje.

Modernios technologijos ir dizainas

  • WDR Pro
  • Utlra naktinis jautrumas (Supreme Night Visibility)
  • Aukštas kadrų per sekundę skaičius
  • Auto ekspozicijos reakcijos laikas
  • Vaizdo analitika

Kompanija VIVOTEK sukūrė įvairių vaizdo apdorojimo ir analitinių technologijų, kad kartu su standartais dar labiau pagerintų IP kamerų kokybę, priderintų kamerų vaizdą prie transpotro aplinkos ir specifikos.  

Viena iš pagrindinių ir svarbiausių VIVOTEK vaizdo apdorojimo technologijų yra technologija WDR Pro. Kadangi kameros visada akcentuojasi į šviesą arba į tamsą, priklausomai nuo to, kokio vaizdo procentais ekrane yra daugiau, kontrastingose šviesos-tamsos aplinkoje  (pvz: kamera nukreipta į šviesų langą arba šėšėlio dalis šviesioje aplinkoje, tunelis ir pan.), dalis vaizdo gali būti prarasta. WDR Pro technologija sulygina vaizdą ir vaizdinė informacija tiek šėšėlyje, tiek šviesoje nebūna prarasta. Kadangi transporto aplinkoje apšvietimo rėžimai nuolatos keičiasi dėl judėjimo WDR Pro yra didžiausias geros vaizdo kokybės garantas.

Naktiniam ar silpno apšvietimo zonose VIVOTEK paruošė specialią SNV (supreme night vision - aukščiausio naktinio jautrumo) IP kamerų seriją, kurios kartu su kitomis vaizdo gerinimo technologijosmis gali sugeneruoti geros kokybės vaizdo įrašą vietose, kuriose yra silpnas natinis apšvietimas arba jo išvis nėra. Tai itin naudinga transporto priemonėse, kur apšvietimas yra silpnas ir paprastos IP kameros duoda neryškų, blankų vaizdą, kuomet VIVOTEK SNV kameros duoda ryškų spalvotą vaizdą be trukšmo, taip padidinamas keleivių bei vairuotojo saugumas.

Kartais transporte ya aktualus vaizdo stebėjimas, kur reikalingas greitai judančiu objektų stebėjimas, pavyzdžiui: greitai judančios transporto priemonės ar keliaiviai bėgantys į autobusą ir panašiai. Šiam tikslui VIVOTEK IP kameros palaiko 50 kadrų per sekundę filmavimo greitį, kuris užtikrins, kad greitai judantis objektas nepraslįs neužfiksuotas. Greitai reaguojanti auto-ekspozicijos funkcija dar labiau pagerina greitai besikeičiančio vaizdo įrašo kokybę.

VIVOTEK taip pat sukūrė technologijas, kurios palaiko modernias transporto apsaugos sistemas. Pavyzdžiui: VIVOTEK IP kameros gali būti intergruojamos i GPS informacinę sistemą, gali atvaizduoti GPS duomenis teksto pavidalu, kad galėtumėte greitai aptikti jums reikiamą įvykio vietovę arba kitus duomenis. Jeigu iškyla problemų su privatumu, VIVOTEK kameros turi maskavimo zonas, kurios uždengs/užmaskuos specifines zonas, kurių niekas neturi matyti.

Video analitika yra viena is moderniausių šiuo metu esamų IP kamerų funkcijų. Kompanija VIVOTEK sukūrė naują vaizdo analitikos platformą pavadinimu VADP (VIVOTEK Application Development Platform - Vivotek Programų Kūrimo Platforma) atvira vaizdo analitika, kurią galima aktyvuoti VIVOTEK kamerose.  Viena iš šių funkcijų, kurią galima aktyvuoti tiesiai VIVOTEK kamerose yra linijos peržengimo detekcija. Vartotojai gali nustatyti keletą linijų, kuriomis galima linijos peržengimo detekcija.  Ši analitinė funkcija itin naudinga stebėti transporto stoteles ar traukinių platformas, metro stoteles, kad saugumo tarnybos galėtų laiku sureaguoti į keleivius, kurie stovi per nelyg arti platformos krašto ir taip išvengti tragedijos. 

Unikalūs VIVOTEK produktai transporto vaizdo stebėjimui

VIVOTEK'o kompaktinė IP kamera "žuvies akis" (fisheye) su 1800 objektyvu yra idelus vaizdo stebėjimo sprendimas mažoms patalpoms stebėti, tokioms kaip pavyzdžiui: autobusai, ar traukinio vagonai. Panoraminis PTZ sprendimas sujungia fisheye ir valdomos IP kameros funkcionalumą, šis spredimas leidžia vienam lange matyti panoraminį vaizdą ant kurio paspaudus galima matyti priartintą vaizdą su PTZ kamera. Siaurose nišose, neretai reikalingas sprendimas, kuris leistų maksimaliai išnaudoti kameros matymo zoną. Šiam tikslui VIVOTEK sukūrė kamerą MD8531H, kuri gali apversti vaizdą kartu su kraštinių santykiu, gaunant stačią pailgą vaizdo perspektyvą, tinkančia siauroms pailgoms nišoms stebėti. VIVOTEK paruošė sprendimą ir nutolusiems objektams stebėti: šiam reikalui VIVOTEK siūlo galingus F4 priartinimo objektyvus.

Užtikrintas vaizdo įrašas, ilgalaikiai įsipareigojimai kokybei.

Jeigu žiūrėtumėme iš transporto aplinkos vaizdo stebėjimo sprendimų perspektyvos, VIVOTEK siūlomi produktai jau šioje srityje gerai žinomi ir plačiai taikomi visame pasaulyje įvairiuose transporto sektoriuose, tarp jų: VIVOTEK vaizdo stebėjimo sprendimai lengvuosiuose automobiliuose, troleibusų transporto sistemose (Bulgarija, Segedo miestas), greitaeigių traukinių sistemose (Vakarų Kinija, Džengdžou-Sian miestai), metro sistemose (Brazilija, Brazilijos miestas) ir daug kitų.

VIVOTEK atidirbo produktus ir technologijas su transporto vaizdo stebėjimo tikslu ir pasiryžę kurti naujausias technologijas, kad galėtų pasiūlyti geriausius sprendimus ir produktus vaizdo stebėjimo sistemoms transpotui ir ateityje.