Transporto sistemose yra begalė įvairių aplinkos faktorių, kurie nėra itin palankūs vaizdo stebėjimui: vidaus ir lauko sąlygos, atviros didelės tiek siauros mažos aplinkos, aplinkos su silpnu apšvietimu arba pernelyg šviesios ar kontrastingos aplinkos, diena arba naktis. Šiems aplinkos faktoriams pažaboti, VIVOTEK pagamino nemažai aukštos raiškos cilindrinių, kupolinių, žuvies akis tipo (fisheye), ar standartinio (box) tipo IP kamerų ir keletą unikalių specifikacijų modelius, kad pritaikytume vaizdo stebėjimą prie aplinkos.


Išmanioji fokusavimo sistema maksimaliam vaizdo detalumui

Viena iš pagrindinių aukštos raiškos IP kamerų montavimo problemų yra reikiamas fokuso nustatymas. Taip yra todėl, kad išfokusuoto vaizdo vizualinė informacija yra iššvaistoma. Reikiamai sufokusuota kamera rodo detalesnį vaizdą ir tai ypač svarbu kai reikia ką nors atpažinti arba naudojant analitines vaizdo apdorojimo sistemas, kurių efektyvumas priklauso nuo vaizdo detalumo, pavyzdžiui numerių arba veido atpažinimo analitinės sistemos.http://www.vivotek.lt/snv

Padidintas naktinis jautrumas: parodyk, kaip matai naktyje

Kada pasirodė pačios pirmosios IP kameros, prastas apšvietimas buvo didžiausias IP kamerų priešas. Problema ta, kad prie prasto apšvietimo IP kamerų generuojamas vaizdas buvo arba labai prastos kokybės (su dideliu triukšmu), arba išvis nieko nesimatytdavo. Be to, IP kamerų jautrumas mažėja su kiekvienu papildomu megapikseliu. Šią problemą iš dalies išsprendė IR LED apšvietimo prožektoriai, kurie leidžia matyti naktinį vaizdą ir visiškoje tamsoje, bet IR prožektoriai šviečia tik juodai baltame vaizde. Spalva yra labai svarbi vizualinė informacija, kuri kartais nulemia ar objektas bus atpažintas ar ne, todėl svarbu turėti visą įmanomą vaizdinę informaciją apie objektą arba subjektą.